32,80

NB! 700 g karpide tarneaeg on kuni 14 päeva.

Frenzy pastillid on nüüd saadaval uues 90 g pakendis ja nimetuse Hambakomm all.

HAMBAKLIINIKU ARSTID SOOVITAVAD!
Suhkruvabad Frenzy pastillid on 100% loodulikust ksülitoolist ja neile pole lisatud värvi- ega pinnatöötlusaineid. Hambaaukude ennetuseks vajad ainult 2-3 pastilli peale igat söögikorda.

Puhasta

Kirjeldus

Frenzy pastill on ainus omalaadne toode turul, millega saad tõenduspõhiselt ennetada kaariest. Uuringud näitavad, et hambaaukude ennetamiseks on vaja tarbida vähemalt 5g ksülitooli päevas. Täna turul olevad tooted sisaldavad ksülitooli vaid magusainena, mis ei võimalda arvutada ennetuseks vajalikku päevast annust. Frenzy on aga 100% ksülitool.

Jõhvika- ja mustikamaitseliste pastillide koostisesse kuulub külmkuivatatud marjajahu.

Soovituslik päevane annus/kogus: 5-10 g. Üleliigne tarbimine võib põhjustada kõhulahtisust.

Päritoluriik: Soome
Pakendatud: XylimanBaltic OÜ, Öökulli Triiphoone, Valtu küla, Rapla, 79534 Eesti

Mis on ksülitool?

Ksülitool on looduslik magusaine, mille korrapärasel kasutamisel on tõenduspõhine kaariese ennetamise meetod. Ksülitooli hambaaukude teket ennetav efekt on seotud peamiselt just selle toimega kaariest põhjustavale bakterile Streptococcus mutans.

Looduslikult sisaldavad ksülitooli nii puuviljad kui ka taimed, magusaineks sünteesitakse seda peamiselt maisist. Kasutust leiab see nii toiduaine kui ka kosmeetikatööstuses, eriti sageli kasutatakse ksülitooli kõikvõimalikes suuhügieeni toodetes.

Ksülitooli mõju suuõõne mikroobidele
On teaduslikult tõestatud, et ksülitool takistab SM bakterite ainevahetust, pidurdab kõigi kaariest tekitava SM tüvede kasvu ja vähendab nende taset suu mikroflooras.

Ksülitooli kasutamine koos toiduga
Ksülitooli tarvitamine söögikorra ajal ja järel annab suus olevatele bakteritele tegevust, kuid jätab need nii öelda nälga, kuna bakterid pole suutelised neid seedima. Samuti suurendab ksülitool katus ja süljes aminohapete määra, mis neutraliseerib bakterite poolt toodetavat hapet.
Kõigele lisaks osaleb ksülitool ka toidukorra juurde kuuluvas loomulikus hambaemaili remineralisatiooni protsessis, moodustades kogumeid kaltsiumioonidega.

Ksülitooli kaasabi suuhügieenile
Suuhügieeni oluline osa on hambakatu eemaldamine hammastelt. Ksülitool vähendab bakterite taseme langetamisega seoses ka hambakattu ja toetab seega kogu suuhügieeni.

Ksülitool ei asenda suuhügieeni.

Lisainfo

Maitse

piparmündi-mentooli, metsamarja, greibi, mustika, lagritsa, pirni, mustika, jõhvika

Kaal

30 g, 125 g, 700 g