Täisteenust pakkuv hambakliinik
nüüd ka kesklinnas: Kreutzwaldi Hambakliinik

  • Eesti

Oleme avatud : Vastuvõtud eelregistreerimisega E-R 8.30-19.00
  Telefon : 640 5500

Ortodontia

Hambaklambrite fotoOrtodontia on hambaravi valdkond, mis tegeleb hambumusanomaaliate profülaktika ja raviga. Valest hambumusest tingitud probleeme on mõistlikum ennetada!

Merimetsa hambakliiniku ortodondid on omandanud lisaks hambaarsti kutsele spetsiaalse väljaõppe Tartu Ülikoolis, ortodontia residentuuris. Kliiniku tänapäevane aparatuur ning diagnostikavõimalused panevad aluse edukate tulemuste saavutamisel.

 

Merimetsa Hambakliinikul on leping Eesti Haigekassaga alla 19-aastastele ravikindlustatud isikutele ortodontilise ravi võimaldamiseks.

Haigekassa rahastab ka laste ortodontiat (sh breketid), kuid ainult teatud juhtudel. Seda tehakse järgmiste diagnooside korral:
1) ülemine lõualuu on eespool asendis alumisest 9 mm või enam (prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam);
2) alumine lõualuu on eespoolses asendis ülemisest (progeenne hambumus);
3) esimeste hammaste kontakt puudub ja kokku puutuvad ainult tagumised purihambad (lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid);
4) kui õigel ajal pole lõikunud eesmine lõikehammas või silmahammas (peetunud jäävintsisiivid või kaniinid);
5) kui ühel lõualuu poolel pole moodustunud rohkem kui üks jäävhammas (kui puudub intsisiiv, kaniin või rohkem kui üks hammas lõualuu kummalgi poolel);
6) huule- ja suulaelõhe ning teised näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengud.
7) hambumusanomaalia raske või keskmise raskusastmega obstruktiivse uneapnoe korral, juhul kui adenotonsillektoomia ja positiivne õhurõhuravi (CPAP) on osutunud ebaefektiivseks;
8) sügav traumeeriv hambumus, mille korral alumised lõikehambad on otseses kontaktis limaskestaga;
9) külgmine risthambumus kolme ja enama hamba ulatuses lõualuu ühel poolel, mille korral on oluliselt häiritud näo sümmeetria ning lõualuude areng ja kasv.

Muudel juhtudel haigekassa ortodontiliste teenuste eest ei tasu.

Loe lisaks: